Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maria Alm

30. 8. 2018

Maria Alm je malebné městečko, asi 80 km od Salzburgu, s nádherným výhledem na horské vrchy v masívech Hochkonig a Steinernes Meer (Kamenné moře), nachází se asi 800 m n. m. Skýtá všechno, co pojem „dovolená v Alpách“ obnáší. Nádherná příroda, výborné jídlo a zdravý vzduch. Oblast má velmi specifické klima se spoustou slunečních dní. Městečko Maria Alm obdrželo od Ministerstva zdravotnictví Rakouska tzv. lázeňskou pečeť, což znamená, že ovzduší v této oblasti splňuje náročná kritéria lázeňských oblastí.

Aktuální informace o počasí v Rakousku najdete na: http://czech.wunderground.com/global/stations/11150.html

Nemusíte zde ovšem jen lyžovat! V okolí je asi 30 km skvěle upravených pěších stezek pro nelyžující, ze kterých se skýtají dech beroucí výhledy do krajiny.

Také najdete mnoho jiné zábavy, večerní sáňkování na osvětlených sjezdech, romantické vyjížďky na koni nebo drožkou, večeře při svíčkách, tance, hudba a veselá společnost.

Letní pobyty jsou zajímavé svou širokou paletou možností. Od vysokohorské turistiky přes surfování na Zeller See až po golf na třech osmnácti jamkových hřištích v dosahu 20 km od objektu. Horská kola, kolečkové brusle, tenis, nordic walking jsou naprostou samozřejmostí a splňují veškeré požadavky náročných návštěvníků. Letní lyžování na ledovci, bazén, aquapark, cyklotrasy.

Zimní pobyty jsou zajímavé svou rozmanitostí. Objekt se nachází pár set metrů od střediska Aberg Bahnen, které je součástí obřího komplexu Ski Amadé. Další oblíbené středisko Saalbach Hinterglemm Leogang leží asi 13 km od bytu. Ledovec Kitzstenhorn (Kaprun) je vzdálen cca 30 km a do Kützbüllu je to cca 40 km.